Haruki Murakami – Mylimoji Sputnik

Autorius: Haruki MurakamiMurakami mylimoji_sputnik

Knyga: Mylimoji Sputnik, 206 p.

Leidykla:  Baltos lankos, 2009 m.

Vertė: Ieva Susnytė

Asmeninis įvertinimas: 5/5

Ar rekomenduočiau draugui/-ei? Taip

Būdama dvidešimt dvejų, pavasarį Sumirė pirmą kartą įsimylėjo. Meilė buvo nuožmi kaip beribę lygumą skrodžiantis tornadas. Savo kelyje ji viską nutrėškė, pačiupusi už krašto įsuko dangun, be suvokiamos priežasties sutrupino į šipulius, sudraskė į gabalus nepalikdama sveikos vietos. Tada nė per nago juodymą nenuslopusiu įnirtingumu perskriejo Ramųjį vandenyną, be gailesčio sugriovė Ankorvatą, supleškino Indijos mišką drauge su visais nelaimėliais jo tigrais, pavirtusi Persijos dykumos smėlio audra po smiltimis palaidojo kažkokį miestą su egzotiška tvirtove. Meilė buvo išties monumentali.“

“Nors beprotiškai mėgau skaityti knygas, nemaniau esąs toks talentingas, kad tapčiau rašytoju; kita vertus, tapti redaktoriumi ar kritiku trukdė pernelyg stiprus šališkumas. Romanai man buvo vien pramoga, kurios nevalia sieti su mokslu ar darbu.“

Mylimoji Sputnik – graži ir keista meilės istorija. Šiek tiek nustebino knygos apimtis, mat tik 206 psl. nėra tipinė Murakamio knygų apimtis (bent jau lietuviškai išleistų). Nenoriu pasakoti viso knygos siužeto ir taip atimti skaitymo džiaugsmą iš kitų, todėl apie viską labai trumpai. Sumirė, labiau už viską norėjusi tapti rašytoja, įsimyli Miū, vyresnę ištekėjusią moterį, sėkmingai užsiimančią vyno importu. Miū pakviečia Sumirę dirbti pas ją ir po kiek laiko abi išvyksta į Europą darbo reikalais. Galiausiai vienoje mažytėje Graikijos saloje Sumirė išnyksta.

Kaip ir kituose Murakamio romanuose, istorijos fone dažnai suskamba klasikinės muzikos motyvai, o aprašomi įvairūs valgiai neretai sukirbina skaitančiojo skrandį. Knygoje nagrinajami žmogaus būties ir gyvenimo tikslo klausimai, realaus bei “anapusinio“ pasaulio sąsajos. Nustebino ir privertė susimąstyti dviprasmiška knygos pabaiga. Mylimoji Sputnik – istorija, įtraukianti ir nepaleidžianti skaitytojo iki pat paskutinio knygos puslapio.

Murakamis ir vėl manęs nė kiek nenuvylė. Gaila, kad artimiausiu metu turbūt neteks paimti į rankas šio rašytojo knygų, nes savo eilės jau laukia gausybė kitų knygų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.