Charles Dickens – Pasakojimas apie du miestus

Autorius: Charles DickensDickens Pasakojimas apie du miestus

Knyga: Pasakojimas apie du miestus, 512 p.

Leidykla: Baltos lankos, 2013 m.

Vertė: Vytautas Petrukaitis

Asmeninis įvertinimas: 4/5

“Misteris Straiveris pečiais skynėsi kelią justicijoje kaip koks didžiulis garlaivis, raižantis drumstus vandenis, tempdamas iš paskos savo parankųjį draugą it kokį paskuigalyje pririštą laiviūkštį. Laivelį, kuriam daroma šitokia malonė, be perstojo užlieja bangos, jis ištisai būna paniręs po vandeniu – taip ir Sidnis retai išnirdavo į paviršių. Tačiau kitaip jis negalėjo gyventi: jis buvo silpnavalis, o žalingi įpročiai, deja, buvo kur kas stipresni už gėdos jausmą ir kilnius potraukius; jis galvojo apie tai, kaip išsivaduoti iš tos liūto šakalo padėties, ne daugiau nei tikras šakalas svajoja iškilti iki liūto.“

Prieš imdamas knygą į rankas šiek tiek prisibijojau klasikinio dikensiško pasakojimo. Ir nors knygą skaičiau ilgai, negaliu sakyti, kad kankinausi. Aišku vietomis tekstas nebuvo lengvai skaitomas, tačiau smarkiai nevargino. Galbūt dėl to, kad iš anksto buvau tam nusiteikęs.

Knygoje pasakojama apie tai, kaip Didžioji Prancūzijos revoliucija šluoja viską, kas pasitaiko pakeliui. Minios (ne)valdoma revoliucija, nukreipta prieš aristokratų luomą, paliečia ir pagrindinius knygos veikėjus. Galbūt būtų ir nepalietusi, jei patys veikėjai iš saugaus ir ramaus Londono nebūtų sugūžėję į į revoliucijos apimtą Paryžių. Dikensas metė savo vargšus veikėjus į patį įvykių sūkurį Paryžiuje ir taip gan patogiai galėjo plėtoti savo ištikimybės, pasiaukojimo ir meilės temas.

Viršelyje pavaizduota giljotina tėra mažytė užuomina, ko reikėtų laukti skaitytojams.

Dar vienas pastebėjimas. Kodėl neleidžiama daugiau tokio formato knygų? Plonais viršeliais, patogiai smulkiu šriftu, ne per dideliais tarpais tarp eilučių… Knygynuose ši knygą kainuoja apie 12 Lt, knygų mugėje ją pirkau už 10 Lt. Tai maždaug 3 kartus pigiau už šiuo metu dažniausiai leidžiamas knygas kietais viršeliais su absurdiškai juokingais šriftų ir tarpų tarp eilučių dydžiais. Gerai tai, kad Baltos lankos išleido visą seriją tokio formato klasikinių knygų, tik įdomu, kodėl jų visų kaina knygynuose vienoda, nors apimtimi kai kurios 2-3 kartus didesnės už kitas. Kad ir kaip būtų, dedu didelį pliusą Baltoms lankoms už pigių bet gana kokybiškai išleistų knygų seriją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.