Rodney David Wingfield — Frosto Kalėdos

wingfield frosto kaledosTaigi, jau senokai mano rankose atsidūrė detektyvas Frosto Kalėdos, kurį suskaičiau per porą dienų. Nors aš pats esu didesnis Artūro Konano Doilio ir jo Šerloko Holmso mėgėjas, tačiau galiu pasakyti, kad tai puikus kūrinys visiems detektyvų mėgėjams.

Veiksmo knygoje daug, tik spėk sekti. Dingsta mergaitė, kurios paieškoms smarkiai trukdo įsisiautėjusi pūga. Į siužetą įsipina ir seno, iki galo neišaiškinto apiplėšimo detalės. Tačiau visos knygos centras – detektyvas Džekas Frostas.

Oficialiai knygos nugarėlėje apie jį sakoma: “detektyvas Džekas Frostas keistuolis: jis nesilaiko darbo drausmės, yra netvarkingas, ironiškai bendrauja su aplinkiniais ir problemas traukia lyg magnetas. Vis dėlto už šios kaukės slypi jautri siela ir stiprus teisingumo jausmas“. Kažkaip šabloniška ir nuvalkiota, ar ne? Juk dabar praktiškai bet kokia knyga ar televizinis trileris be tokio personažo neišsiverčia. Ir dar pamiršau paminėti, jog detektyvui Frostui užkariamas ant kaklo naujokas, policijos viršininko sūnėnas. Tačiau knygoje toks pagrindinio veikėjo charakteris man nemaišė, dialogai skambėjo gyvai, o juokeliai  nebuvo lėkšti.

Nenoriu smarkiai “spoilinti“, tačiau galiu pasakyti, kad tai nėra ta knyga, kurios pabaigoje sugaunami blogiukai, geriečiai nenukenčia, čiulba paukšteliai ir Mendelsono maršo fone iš bažnyčios išeina pagrindinių veikėjų porelė.

Ypač didelis pliusas leidyklai Briedis keliauja už patogų kišeninį knygos formatą. Ploni viršeliai, mažos paraštės ir smulkus, bet lengvai suskaitomas šriftas yra tai, ko pastaruoju metu Lietuvos leidyklos nelabai mėgsta ir vis leidžia “kolekcines“ beveik A4 formatą siekiančias plytas. O be reikalo. Manau, kad kišeninio formato knygos tikrai rastų savo skaitytoją.

Autorius: Rodney David Wingfield

Knyga: Frosto Kalėdos, 336 p.

Leidykla: Briedis, 2014 m.

Asmeninis įvertinimas: 3/5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.