Žiulis Vernas — Aplink žemę per 80 dienų

WP 1001 knyga juosta copy

vernas aplink zeme per 80

Oi, kaip buvo įdomu skaityti šią 1001 sąrašo knygą! Smagūs ir atpalaiduojantys buvo mano vakarai sekant Filijo Fogo kelionę aplink pasaulį. Net neabejoju, kad tai bus viena iš knygų, kurias skaitysiu dukrai vakarais prieš miegą.

Pagrindinis knygos veikėjas, Reformų klubo narys Filijas Fogas susilažina, jog įmanoma pasaulį apkeliauti per 80 dienų ir nieko nelaukdamas ramų ir užtikrintą gyvenimą iškeičia į nuotykių pilną kelionę, kurioje jam talkina kelionės išvakarėse į tarnybą priimtas tarnas Paspartu.

Pati kelionė būtų vykusi ramiai ir sklandžiai, tačiau jos išvakarėse iš banko buvo pavogta didelė pinigų suma, įtariamojo aprašymas labai tinka Fogui, todėl jam įkandin pasiunčiamas agentas Fiksas, kuris visais įmanomais būdais stengiasi Fogą areštuoti. Įtarimus dėl Fogo galimos vagystės stiprina ir jo lengvabūdiškas išlaidavimas kelionėje.

Tikrai rekomenduoju šią lengvą, greitai perskaitomą knygą visiems. Tačiau skaitydamas vis galvojau, ar verčiau vieną kartą gyvenime apkeliaučiau pasaulį per 80 dienų beveik nesidairydamas į šalis, ar vieną kartą apkeliaučiau vieną žemyną, tačiau skirdamas laiko sustoti ir pasigėrėti aplinkiniais vaizdais.

P. S. Aš nebūčiau aš, jei neprisikabinčiau prie visiškai nereikšmingų dalykų. Esmė ta, kad Filijas Fogas negali labai džiaugtis, dėl savo kelionės aplink pasaulį, kadangi jis keliavo tarp 20° ir 60° platumų Šiaurės pusrutulyje. Taigi, jo kelias buvo žymiai trumpesnis, nei tas, kuris jo lauktų keliaujant per pusiaują. Juk apeidamas Šiaurės ašigalį 100 m spinduliu aš negaliu sakyti, jog apkeliavau aplink pasaulį. Ar galiu?

“Dideli vagys  visados ir visai panašūs į teisingus žmones. Tamsta pats puikiai supranti, kad tiems, kurie turi vagies veidą, reikia būtinai likti teisingiems, kitaip — juos tuojau suimtų!“

Autorius: Žiulis Vernas

Knyga: Aplink žemę per 80 dienų, 179

Leidykla: Vaga, 1977 m.

Asmeninis įvertinimas: 3/5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.