Andrius Tapinas – Vilko valanda

tapina vilko valanda Jau kurį  laiką jaučiau moralinę skolą Andriui Tapinui. Vos išleidęs Vilko valandą anglų kalba, A. Tapinas leido visiems norintiems parsisiųsti šį leidinį legaliai ir nemokamai, tačiau su sąlyga, kad skaitytojai parašys apie knygą savo atsiliepimą. Turiu prisipažinti, kad nemokamą knygą puoliau parsisiųsti ir aš, tačiau paskui susimąsčiau – kam skaityti lietuvių rašytojo kūrinio vertinį anglų kalba, kai anksčiau ar vėliau galėsiu perskaityti originalą? Taigi, nemokama angliška versija taip ir nusėdo mano kompiuterio failų betvarkėje, o aš likau laukti, kada galėsiu perskaityti knygą lietuvių kalba ir parašyti atsiliepimą, kurį buvau prisižadėjęs.

Dar prieš pasirodant knygų lentynose, ši knyga smarkiai pradėjo drumsti nusistovėjusią lietuvių kūrybą. Apie tuo metu dar tik greit pasirodysiantį savo debiutinį lietuvišką stympanko romaną (bijau suklysti, bet ar tik nebus tai pirmasis tikrai lietuviškas šio žanro kūrinys?) A. Tapinas garsiai trimitavo socialiniuose tinkluose ir savo tinklaraštyje, o karts nuo karto įkeliamos ištraukos ar iliustracijos būsimus skaitytojus viliojo kaip mėsos kvapas išalkusius šunis. Tiesą sakant, anksčiau nebuvau matęs tokios aktyvios ir, sakyčiau, kokybiškos knygos reklaminės akcijos. A. Tapinas puikiai parodė, kad apie savo kūrinį reikia skelbti garsiai ir užtikrintai. O ko vertos buvo “literatų“ ir “intelektualų“ diskusijos internete apie Jono Basanavičiaus atminimo tariamą išniekinimą!

Ko turėtų tikėtis skaitytojas atsivertęs šią knygą? NUOTYKIŲ! Būtent tai žada tekstas knygos viršelyje. Vilnius, kuriame vyksta pagrindinis veiksmas, čia visiškai kitoks, nei mes jį pažįstame (ar koks istoriškai buvo). A. Tapino Vilnius – laisvasis miestas, priklausantis Aljansui, nepriklausomų miestų sąjungai, sukurtai įtakingųjų Rotšildų, o tokia miesto nepriklausomybė yra kaip krislas akyje Rusijos imperijai. Pačioje Europoje jau kuris laikas kyla įtampa, galingosios valstybės nori vis labiau plėsti savo įtakos zonas, kartais ir agresyviais būdais. Vilniuje rengiamas Europos viršūnių susitikimas, o Rusija visais įmanomais būdais siekia, kad susirinkimas patirtų fiasko ir laisvasis Vilniaus miestas būtų sukompromituotas. Ir visi įvykiai vyksta stympanko atmosferoje, padangėje skraido didingi dirižabliai, iš įvairiausių mašinų švilpia garas, savo plasnokliu virš galvų miestiečiams pralekia garsusis Basanavičius.

Andrius Tapinas sukūrė savitą fantastinį pasaulį, kurį telieka plėsti ir gilinti. Greit pasirodys antroji serijos knyga Maro diena, su nekantrumu jos laukiu ir, tikiuosi, ji susiskaitys taip pat skaniai kaip ir Vilko valanda. Be to, nemanau, kad antrąja knyga ši serija užsibaigs.

Rašytojas drąsiai nėrė ir į platesnius vandenis – kaip jau minėjau, vos pasirodžius lietuviškam leidiniui, knyga greit buvo išversta į anglų kalbą ir pasiūlyta viso pasaulio skaitytojams. A.Tapinas karts nuo karto savo tinklaraštyje parašo, kaip sekasi užkariauti pasaulį savo kūryba, norintys gali pasiskaityti: Andriaus Tapino tinklaraštis.

Knygos Vilko valanda puslapis internete

Autorius: Andrius Tapinas

Knyga: Vilko valanda, 536 psl.

Leidykla: Alma littera, 2014 m.

Asmeninis įvertinimas: 4/5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.