Andrius Tapinas – Maro diena

maro dienaSu antrąja savo knyga A.Tapinas lenda vis giliau į mišką. Pirmojoje knygoje pradėta regzti istorija tampa vis sudėtingesnė, atsiranda naujos erdvės, miestai, veikėjai. Antroje knygoje istorija įgauna zombių apokalipsės prieskonį, o veiksmas iš Vilniaus persikelia į kelis miestus – Konstantinopolį, Londoną ir Kauną. “Tikruosius“ lituanistus vėl turėtų pašiurpinti lietuvių tautos šviesuolių interpretacijos. Jei pirmojoje knygoje šiek tiek paturbintas buvo Jonas Basanavičius, tai šioje atsiranda ir magas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis bei iki ausų ginkluota žvalgų vadė Žemaitė.

Darosi įdomu, kiek knygų prireiks parašyti A.Tapinui, kol išnarplios savo užkurtą kebeknę – tris, keturias, gal penkias? Mat greta žmogiškųjų veikėjų ima reikštis ir vienas kitas demonas, o knyga sufleruoja, kad tarp žmogiškojo ir mistinio pasaulių gali atsirasti šioks toks konfliktėlis:

Pasaulis keičiasi. Prasideda žmonijos sutemos. Stos naktis, ir dar tokia, kokios nematėme. Prasidės karas, kokio niekada nebuvo. Degs Peterburgas, liepsnos Londonas, Berlynas ir Vilnius.

Beje, knygos viršelyje vaizduojamas kovinis golemas, pasirodo, vietoj abiejų savo plaštakų turi aštrius kaip skustuvai kirvius. Tai perskaitęs, visą likusį laiką negalėjau išmesti iš galvos minties, kad vietoj abiejų rankų du kirvius turėti būti žiauriai nepatogu. Vargšas golemas.

Vos prieš mėnesį Kaunas buvo miestas kaip miestas. Paskui prasidėjo košmaras. Per stebuklą likę gyvi žmonės, vengdami gatvėmis šmirinėjančių “vienuolių“, kuriuos vadino Apkrėstaisiais, ėmė naudotis vieninteliu patikimu ir, regis, saugiu, keliu — stogais. Tačiau vieną naktį iš dangaus nukrito klykiantys sparnuoti šešėliai, ir žmonės suprato: prakeiktame mieste niekur nėra saugu.

Autorius: Andrius Tapinas

Knyga: Maro diena, 440 psl.

Leidykla: Alma littera, 2015 m.

Komentarų: 2

  1. Jis minėjo Knygų mugėje, kad planuoja keturias knygas išleisti. 🙂 O koks tavo asmeninis vertinimas ir ar rekomenduotum skaityti šiuos kūrinius?

    1. Šaunu, kad laukia dar bent dvi lietuviško stimpanko knygos. O dėl rekomendavimo, tai tikriausiai žinai, kad kiek žmonių, tiek nuomonių. Kol kas man ši serija patinka. Ypač didelio meniškumo, rafinuoto stiliaus ar veikėjų asmenybių gilumo tikėtis nereikėtų – juk tai veiksmo knygos. O tokių knygų lietuvių literatūroje dar nebuvau sutikęs. Be to, Tapino kuriamas pasaulis, paskanintas lietuvybės ir patriotizmo prieskoniais, tikrai įdomus!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.