Rodney David Wingfield – Atkaklusis Frostas

atkaklusis frostasTai antroji mano perskaityta R.D.Wingfield’o knyga apie detektyvą Džeką Frostą ir galiu pasakyti, kad įspūdis gerėja. Be to, jau buvau šiek tiek pasiilgęs specifinio Frosto humoro. Jo juokeliai tikriausiai patiks ne visiems. Stačiokiški, “vyriški“, antro galo juokeliai tiriant vaiko pagrobimo bylą ar dalyvaujant lavonų skrodimuose skamba gan šventvagiškai, bet ar tokiais atvejais kūkčiojantis pagrindinis veikėjas atrodytų patrauklesnis?

Kaip ir Frostos Kalėdose, ieškosim vaiko. Tačiau, mano nuomone, šioje knygoje istorija sukalta geriau ir gudriau. Be to, skaitytojams garantuojamas nemenkas emocinis išbandymas, kadangi, kaip ir anksčiau skaitytoje Frosto serijos knygoje, siužetas nėra Holivudinis – bus aukų, kurių bus gaila.

Kai kuriuos skaitytojus galbūt gali gąsdinti prierašas po pavadinimu detektyvų serija. Ar tokiu atveju būtina skaityti nuo pirmosios knygos? Atkaklusis Frostas – ketvirtoji serijos knyga (pirmą kartą išleista 1995 metais), o prieš tai esu skaitęs tik pirmąją (Frosto kalėdos, pirmą kartą išleista 1984 metais), aš asmeniškai kažkokio pasakojimo šuolio tarp šių knygų nepastebėjau. Manau jokių problemų nebus jei kas nors pirmiausiai perskaitys ketvirtąją serijos knygą, o paskui kitas.

Beje, televizijos seriale Frosto prisilietimas, Džekas Frostas (aktorius David’as Jason’as) man vizualiai visiškai nepanašus į aprašytąjį knygoje. Deja, turiu prisipažinti, kad nesu pažiūrėjęs nei vienos pilnos serijos, todėl gali būti, kad klystu.

Kaip ir rašydamas pirmosios Frosto serijos knygos aprašymą, taip ir dabar, noriu pagirti leidyklą Briedis už patogų ir pigų knygos formatą. Knygos su minkštais viršeliais ir nedidelėmis paraštėmis kaina tikrai nesikandžioja.

Autorius: Rodney David Wingfield

Knyga: Atkaklusis Frostas, 574 psl.

Leidykla: Briedis, 2015 m.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.