Douglas Adams – Keliautojo autostopu gidas po galaktiką

WP 1001 knyga juosta copy

keliautojo-autostopu-gidas-po-galaktika_largeSportinio batelio formos moderniausias galaktikos laivas? Kodėl gi ne? Kaip fizikinio reiškinio šalutinis reiškinys atmosferoje susiformavęs filosofuojantis kašalotas? Nu irgi įmanoma.

Dar vienas dalykas, kurį visi pamiršo, buvo tas faktas, kad prieštaraudamas bet kokiam įtikimumui kelių mylių aukštyje virš svetimos planetos staiga buvo sukurtas kašalotas.

O kadangi tokia aplinka banginiams gyventi netinka, šis vargšas nekaltas padaras, vos tik spėjęs suvokti save kaip banginį, išsyk turėjo suvokti save jau nesant banginiu.

Ši knyga buvo viena iš mano sau išsirinkto Kalėdinio rinkinuko. Kai siuntinys atėjo į darbovietę dar gerokai prieš Kalėdas, visas patenkintas pasigyriau kolegai. Keistokai jis į mane pažiūrėjo po to, kai papasakojau, kas tai per knyga. Manau, kad yra dvi grupės žmonių: vieniems ši knyga bus visiško idiotizmo ir nesąmonių mišrainė, o kitiems ši knyga bus smagi kelionė po dar nepažintą ir neištirtą visatą. Tad jei esat baisiai rimti žmonės, skaitantys visokias snobiškas aukštosios literatūros knygas, tai šitos gal neimkit, nes mesit po pirmųjų puslapių.

Man asmeniškai knyga žiauriai patiko. Toks niekuo neįpareigojantis ir atpalaiduojantis pasakojimas, persmelktas britiško humoro. Be to, kurgi daugiau gali sužinoti atsakymą į Esminį Klausimą apie Gyvenimą, Visatą ir Visą Ką? Tik šioje knygoje.

-Žemės gyventojai, dėmesio, – tarė balsas – ir jis buvo nuostabus. Puikus, tobulas tokio menko iškraipymų lygio kvadrofoninis garsas galėjo pravirkdyti ir narsų vyrą. – Kalba Hipererdvinio galaktikos planavimo tarybos atstovas, Prostetnikas Vogonas Dželcas. Kaip jūs, be abejo, žinote, remiantis galaktikos pakraščių plėtros planais, per jūsų žvaigždės sistemą numatyta nutiesti hipererdvinį greitkelį. Apgailestauju, bet jūsų planeta – viena iš tų, kurias planuojama sunaikinti. <…> Nėra čia ko draskytis iš nuostabos. Visos planų schemos ir naikinimo potvarkiai jau penkiasdešimt jūsiškių Žemės metų viešai iškabinti jūsų vietiniame planavimo skyriuje Kentauro Alfoje, taigi turėjote pakankamai laiko pateikti oficialų skundą, o dabar jau per vėlu dėl to kelti triukšmą.

Bet kuriuo atveju, juk svarbiausia nepanikuoti ir visada žinoti, kur tavo rankšluostis, ar ne?0b1c0802e52a8ac65f8121a6dde4e8d0

 

2005 m. paleista knygos ekranizacija:

Autorius: Douglas Adams

Knyga: Keliautojo autostopu gidas po galaktiką, 192 p.

Leidykla: Kitos knygos, 2016 m.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.