Andy Weir – Marsietis

Gyvenam įdomiais laikais. Šaltojo karo metu vykusios kosminės varžybos prieš kurį laiką buvo aprimusios, tačiau dabar kosmoso tyrimai ir technologijos išgyvena renesansą. Be abejo, šiam atgimimui didelę įtaką padarė didžiulės privačių kompanijų, tokių kaip SpaceX ar Blue Origin, investicijos. Tikriausiai viso pasaulio geekai stebi Elono Musko bandymus įgyvendinti utopinę viziją apgyvendinti žmones Marse. Tiems geekams save priskirčiau ir aš. Galbūt net pavyks sulaukti tokios utopijos išsipildymo.

Na bet kol kosmoso užkariavimas apsiriboja artimosiomis orbitomis ir tik robotukų kelionėmis šiek tiek toliau, Andy Weir knyga “Marsietis“ yra tikras skanėstas moksliukams, bandantiems įsivaizduoti pilotuojamas misijas į Marsą ar gyvenimą Žemės kaimyninėje planetoje.

Kaip retai aš užtaikau ant knygų, kurios būtų persunktos tokia inžinerine mąstysena, kaip A. Weir “Marsietis“! Gal ir nekeista, juk knygų rašymas yra labiau humanitarinė sritis, inžinieriai dažniausiai lieka prie savo skaičiukų, o suregzti ilgesnį rišlų pasakojimą, kuris būtų sklandžiai bei suprantamai skaitomas netik tiksliukams, jiems ganėtinai sunku. Taigi, ši knyga buvo mano metų atradimas, kurią tiesiog surijau nekramtęs, o paskui norėjosi dar, pradėjau gūglint kitų šio autoriaus knygų. Taip radau ir apsilankiau autoriaus interneto svetainėje http://www.galactanet.com/ . Čia galima rasti daugiau rašytojo kūrybos nemokamai.

Pats knygos siužetas toks Holivudinis, tikriausiai neveltui knyga buvo greit ekranizuota. Dėl kilusios didžiulės smėlio audros (vienas labiausiai ginčytinų epizodų knygoje), Marso tyrinėtojų komanda priverčiama greitai evakuotis, tačiau nelemtai palieka vieną įgulos narį. Visiem labai liūdna, paliktasis apraudamas, nes manyta, kad jis žuvo audros metu. Dėl sugedusios ryšių sistemos paliktasis negali užmegzti kontakto su Žeme. Vienu žodžiu, toks Robinzonas Kruzas Marse. Taip prasideda paliktojo marsiečio bandymai išsigelbėti.

Gal kiek banalokai ir supaprastintai papasakojau apie knygą, tačiau, kaip jau minėjau, tai tikriausiai labiausiai patikusi knyga per pastaruosius metus. O gal net pastaruosius kelis metus. Galbūt ir nerasit čia daug grožinio meno, tačiau inžinerikos bus. Ir man tai buvo žiauriai įdomu.

Na ir tiesiog negaliu neįdėti pagal šį romaną sukurto filmo “Marsietis“ trailerio. Matt Damon ir Ridley Scott, sukūrę šį  filmą, neabejotinai prisidėjo prie Andy Weir išgarsėjimo visame pasaulyje. Ir tai šaunu, nes, galbūt, taip ir nebūčiau perskaitęs šios knygos.

Autorius: Andy Weir

Knyga: Marsietis, 557 p.

Leidykla: Obuolys, 2015 m.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.