Graham Swift – Į dienos šviesą

Namų bibliotekos lentynoje ši knyga jau ilgai mane kvietė. Kartais renkantis naują auką, ir žvilgsniu slenkant knygų nugarėlėmis, šita rusvai balkšvai pilka knyga rėkte rėkdavo, kad paimčiau ją. Bet vis neimdavau. Galų gale išsitraukiau ir šią knygą, bet neturėdamas didelio noro jos įveikti, tiesiog šiaip, pavartyti, pasklaidyti tenorėdamas. Varčiau, sklaidžiau, galų gale atverčiau jau 80-tą puslapį, o jau čia beveik ir trečdalis. Negi mesi viską ir dėsi atgal lentynon, iki kito karto? Reikia baigti. 

Bet galiu pasakyti, kad baisiai didelio malonumo įveikinėjant šitą knygą ir nepajaučiau. Įpusėjęs atsiverčiau info apie rašytoją. Pasirodo baisiai tituluotas, Bukerio ir visokių kitokių premijų laureatas, toks su antpečiais, vadinas. Bet tekstas įspūdžio didelio nepadarė.

Kažkoks ištęstas sąmonės srautas, susidedantis iš trumpų sakinių kvantų, kurį skleidžia buvęs policininkas, dabar privatus detektyvas Džordžas Vebas. Po truputį aiškėja senos komplikuotos jo bylos detalės, sumišę šeimyniniai ir darbiniai santykiai, įvairios praeities detalės ir panašiai. Subjektyviai pasakysiu, kad knyga man nepatiko. Pasakojimas buvo monotoniškas, lygus. Nebuvo jokio netikėto siužeto posūkio ar kulminacijos. Net tas vietas, kurios buvo daug žadančios ir galėjo truputį suintriguoti, rašytojas numarindavo savo vienodumu ir pilkumu.

Na bet bent jau kitą kartą šios knygos viršelis neberėks man iš lentynos.

Autorius: Graham Swift

Knyga: Į dienos šviesą, 296 p.

Leidykla: Alma littera, 2008 m.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.