Rafaelis Sabatinis – Kolumbas

Šįkart įrašas apie knygą “Kolumbas“. Apmaudu, bet leidykla tikriausiai kažkodėl buvo supykusi ant knygos autoriaus ir nutarė jo vardo ant knygos viršelio nerašyti. Bet užtat uždėjo savo serijos “Likimai“ žymę. Kadangi aš prieš autorių nieko blogo neturiu, tai atskleisiu jo tapatybę (o jau ir atskleidžiau įrašo pavadinime). Tai Rafaelis Sabatinis, XX a. pirmos pusės italų-anglų rašytojas, labiausiai pasižymėjęs savo nuotykiniais romanais. Pamenu vaikystėje esu skaitęs šio rašytojo romaną “Kapitono Blado odisėja“. Kiek pamenu, tai ši knyga žiauriai patiko. O kaipgi kitaip? Ten juk pasakojama apie piratus, jūrų mūšius, laisvę!

Na o šįkart pažintis su ponu Sabatiniu buvo pratęsta skaitant jo interpretaciją apie žymiojo atradėjo Kristupo Kolumbo vargus ir nuotykius iki jam atrandant Ameriką.

Knyga pirmą kartą išleista 1941 m. Iš pradžių kūrinys buvo rašytas kaip scenarijus filmui, kuris turėjo būti pastatytas 1939 m., tačiau filmo projektas buvo nuolat nukėlinėjamas, todėl Sabatinis, padaręs keletą pakeitimų, kūrinį publikavo kaip romaną.

Knyga šauni, tikriausiai didžioji dalis šio rašytojų knygų tokios (nors gal ir negalėčiau daryti tokios išvados perskaitęs tik dvi), veiksmo per akis, išeitų geras nuotykių filmas, vaizduojantis pagrindinio veikėjo pakilimus ir nuosmukius, siekiant užsibrėžto tikslo. Aišku, atsiranda ir blogieji veikėjai, Venecijos agentai, siekiantys sutrukdyti Kolumbui organizuoti kelionę į Ameriką. Ir, be abejo, meilė. Kaipgi be meilės linijos nuotykiniame romane?

Vis dėlto, bijau, kad tokio žanro knygos man jau truputį per lengvos. Geras, lengvas skaitaliukas, bet deja, tik greitam vartojimui. Toks fast food’as. Retkarčiais vartojant nepakenks.

Autorius: Rafaelis Sabatinis

Knyga: Kolumbas, 383 p.

Leidykla: Dajalita, 2000 m.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.